belki manastir pesic josipovic dautovicPolicajac i Pančevo pobedili u Belom Manastiru

Prvog dana turnira „Sveti Martin“ u Belom Manstiru u Hrvatskoj, srpski klubovi osvojili su dva prva i jedno drugo mesto, a u pojedinačnim kvalifikacijama imaju dva prva, jedno drugo i dva treće mesta kod seniora i jedno prvo i treće mesto kod omladinaca.
Prvo mesto vazdušnim pištoljem osvojila je Zorana Arunović (Crvena zvezda) sa odlinih 388 krugova. Druga je bila Bobana Veličković (Bor 030) sa sa takođe vsikih 387 ikrgova.. Mlada Anđela Arsović iz Parizana bila je sa 550 krugova 14. ujedno i sedma juniorka.
Prvi je bio pištoljem i Damir Mikec iz Policajca sa 581 krugom, a treći Dimitrije Grgić (Akademac) sa 578 krugova. Drugo mesto sa 578 krugova pripalo je nekadašem reprezentativcu Srbije Urošu Kačavendi koji sada gađa za Dubravu iz Zagreba. Među 35. koji će se u nedelju boriti za novčane nagrade, plasirali su se i: 7. Basilije Groza (Policajac) 571, 11. Zoran Vujić (Voždovac) 558 i 20. Srđan Jovanović (Policajac) 538 krugova.
Puškom, drugo mesto osvojio je Pančevac Dejan Pešić sa 622,9 krugova. Pobedio je Mađar Šidi sa 725,4 kruga, treći je bio Mađar Karas sa 622,7. Za nastavak takmičenja u nedelju plasmanom među 35 kvalifikovali su se i: 6. Milenko Sebić („Akademija Maksimović“) 620,7, 10. Žarko Trifinjagić (Novi Sad) 619,1, 11. Igor Čotra (Partizan) 616,9, 13. Gabriel Dautović (Pančevo) 615,5, 14. Dragan Marković (Novi Sad) 615,2, 27. Sveto Mamlić (Novi Sad) 605, 29. Vukašin Josipović 604,1, 30. Nenad Cirpovac (Novi Sad) 601,8. Dautović je treći, a Ciprovac sedmi kod juniora. Nije se kvalifkovao na 37. mestu Đorđe Janić (Novi Sad) sa 584,2 kruga,
Kod žena, treće mesto puškom u kvalifikacijama osvojila je Ivana Maksimović („Akademija Maksimović“). Prva dva mesta pripala su hrvatskim takmičarkama Perec 417,5 i Pejčić 417,4. Među 35 koje će u nedelju boriti za pojedinačne trofeje ušle su i: 4. Andera Arsović (Partizan) 415,7, 5. Dragana Todorović („Akademija Maksimović“) 412,7, 7. Marina Simić (Novi Beograd Ušće) 411,9, 11. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 411,9, 17. Tamara Đorđević (Novi Sad) 405,6, 22. Violeta Teodora Trifunov (Novi Sad) 403,6. Simićeva je bila najbolja juniorka.
Podeljene su ekipne medalje. Pištoljem, pobedio je beogradski Policajac sa 1.690 krugova (Mikec 581, Groza 571, Jovanović 558) ispred Osijeka 1.637 i Geofona iz Teslića sa 1.597. U muškoj konkurenciji puškom, slavilo je Pančevo sa 1.842 kruga (Pešić 622,9, Josipović 604,1, Dautović 615,5). Novi Sad je sa 1.839,3 kruga (Marković 615,2, Trifunjagić 619,1, Mamlić 605) zauzeo drugo mesto, dok je treći bio mađarski BHSE sa 1.837 krugova.

Povezana vest:  STRELJAŠTVO, Damir Mikec novi evropski rekorder