srb fran

EP ŽENE 2014

Drugi poraz Srbije na EP, ubedljiva Francuska

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas u Osijeku od selekcije Francuske sa 27:16 (11:3) u drugom kolu D grupe Evropskog prvenstva, koje se održava u Hrvatskoj i Mađarskoj.
Srbija je doživela drugi poraz na Evropskom prvenstvu, nakon što je prethodno bolja bila Crna Gora (22:19).
Vicešampionke sveta ponovo su prikazale lošu igru u napadu, što govori podatak da su prvi gol na meču postigle tek u devetom minutu, a samo tri na poluvremenu.
Francuska je to iskoristila i zabeležila ubedljiv trijumf, a najveća prednost iznosila je 12 golova.
Srbija u petak igra protiv selekcije Slovačke (20.15) u duelu koji će najverovatnije odlučiti ko će, pored Crne Gore i Francuke, u drugu fazu, ali pobednik neće preneti nijedan bod.
U drugom meču grupe večeras od 20.15 sastaju se Crna Gora i Slovačka.