Handball_the_ballJUNIORSKO SP JUŽNA KOREJA

Srpske juniorke devete

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Srbije zauzela je deveto mesto na prvenstvu sveta u Južnoj Koreji, pošto je danas u Gvangžuu savladala selekciju Španije sa 32:26 (17:13).

Do 15. minuta prvog poluvremena igra je bila izjednačena, da bi kod rezultata 9:9 seriju od pet uzastopnih golova za tim Srbije otvorila Željka Nikolić, koja je na kraju utakmice bila i naš najbolji strelac sa sedam pogodaka. Ta razlika bila je nedostižna za Španjolke, koje su do kraja utakmice „jurile“ rezultat, uspevši u osmom minutu drugog poluvremena da dođu na dva gola zaostatka (20:18), što je bila i najviša „kota“ do koje su stigle do kraja meča. Najbolji strelac utakmice bila je Španjolka Marta Lopes sa osam postignutih golova.

Povezana vest:  Zvanična poseta delegacije Rukometnog saveza Srbije kabinetu gradonačelnika i gradskoj upravi u Nišu

Srbija: Risović, Ribičić 1, Rabata 1, Popović 2, Obradović 1, Radoičić 6, Filipović, Vasić 1, Radojević, Čolić, Georgijev, Nikolić 7, Tomanić, Živković 5, Cvijić 5, Trifunović 3.

Španija: Gera, Lopes 8, Ferer, Eskribano 1, Muhika, Arderius 2, Simon, Menendes, Deskalso, Doiro 3, Martines 7, Karera, Masijas 1, Čaves 2, Olasagasti, Enhelmo.

Povezana vest:  EP SRBIJA 2012, Poznata tri učesnika polufinala EP