momir_ilic_ruk_repSP  2011 ŠVEDSKA

Srbija pobedila Argentinu, igraće za deveto mesto

Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas u Lundu Argentinu sa 26:25 (15:13), u trećem kolu takmičenja u Grupi 2 na Svetskom prvenstvu.

Reprezentacija Srbije zauzela je peto mesto u Grupi 2 i u četvrtak će se sastati sa Norveškom – petoplasirano ekipom iz Grupe 1, u meču za deveto mesto na šampionatu.

U meču sa Argentinom ekipa Srbije pokazala je sve slabosti iz prethodnih utakmica. Dozvolila je protivniku da preuzme inicijativu i na kraju ne naročito ubedljivom igrom osvojila dva boda.

Povezana vest:  EP 2016, Đurić: Nismo pronašle ritam, nema predaje

Meč je počeo kao što se očekivalo protiv autsajdera na Svetskom prvenstvu. Laganim vođstvom Srbije od 7:4. U 25. minutu bilo je 14:10, ali su Argentinci do odmora uspeli da smanje prednost na dva gola (15:13).

U drugom poluvremenu rukometaši Srbije nisu postigli gol sedam minuta, pa je Argentina uspela da povede sa 17:16 u 36. minutu. Srbija je ponovo izjednačila, međutim, uporni južnoamerikanci preokrenuli su rezultat na 21:19 i učinili završnicu meča interesantnom.

Povezana vest:  RS Republike Srpske zatražiće članstvo u EHF

U 59. minutu Momir Ilić postigao je 26 gol za reprezentaciju Srbije, a Frederiko Fernandez iz penala postavio konačan rezultat – 26:25. Argentinci su imali i 30 sekundi za poslednji napad, koje nisu iskoristili.

Naredni meč Srbija igra u četvrtak u Kristijanstadu u 20.30 sa selekcijom Norveške.

Dvorana: „Fars of frosta sparbanken Arena“. Gledalaca: 1000. Sudije: Gepel i Helbig (obojica iz Nemačke). Isključenja: Srbija 10, Argentina 2 minuta. Sedmerci: Srbija 7 (4), Argentina 4 (4).

Povezana vest:  ŽREB ZA 1/8 FINALA KUPA, Izvučeni parovi u obe konkurencije

Srbija: Šešum 1, Vujin 5, Nikčević 2, Ćurković, Toskić 2, Stanić (6 odbrana), Ilić 6, Bojinović, Marković, Marjanac (7 odbrana), Prodanović 5, Stojković 1, Rnić, Vilovski, Vučković 2,

Stanković 2.

Argentina: Šulc (16 obrana), Fernandez 5, Pizaro 1, S. Simonet 3, Portela 1, D. Simonet 3, Kogovšek 5, Kanepa 1, Kuerin 1, Vijera 2, Fero, Garsija, Fernandez, Vidal 1, Karou 2, Migueles.