novak_djokovic_i_torbeATP LONDON

Nadal teško prošao, Đoković ispao

Četvrtak je bio dan iznenađenja u mečevima osmine finala na ATP turniru u londonskom Kvins  Klubu na travi. Nakon Endija Rodika i Marina Čilića, od turnira se oprostio i drugi nosilac, Novak Đoković.

Bolji od Đokovića bio je bivši polufinalista Vimbldona, Belgijanac Ksavier Mališesa 2:1 u setovima (6-3, 4-6, 6-2). Mališe je tek 74. Teniser na ATP listi, ali vrlo nepredvidljiv igrač koji, ako ima pravi dan, može pobediti i igrače iz vrha svetskog tenisa, što je dokazao i danas protiv Đokovića. Bio je to njihov prvi međusobni duel, a Mališe će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanca Sema Kvereija.

Povezana vest:  ATP MADRID, Đoković sutra protiv Ferera od 21 čas

Prvi nosilac i pobednik ovog turnira iz 2008. Španac Rafael Nadal, neočekivano se namučio protiv 16. nosioca, Uzbekistanca Denisa Istomina, ali ga je ipak svladao sa 2:1 (7-6(4), 4-6, 6-4) i tako upisao 40. pobedu ove sezone. U trećem setu je Nadal propustio dve meč lopte pri vođstvu 5-3 na svom servisu, ali je iskorstio treću u sledećem gemu, kada je servirao Istomin.

Nadal je zbog bolova u zadnjem delu noge zatražio pomoć fizioterapeuta.

-Osetio sam bolove i tražio stručno mišljenje da li je opasno da nastavim meč. Napraviću dodatni pregled, ali se nadam da ću zaigrati sutra u četvrtfinalu – rekao je Nadal.

Povezana vest:  US OPEN 2012, Slovak Kližan izbacio i Šardija sa US opena

A protivnik u četvrtfinalu biće mu još jedan levoruki Španac, osmi nosilac Felisijano Lopez.

Mrak je zaustavio Britanca Endija Mareja i Amerikanca Mardija Fiša kod rezultata 3-3 u trećem setu. Fiš je dobio prvi set sa 6-4, Marej je projurio drugim sa 6-1, a u trećem je Amerikanac poveo sa 3-0. Ipak domaći teniser se vratio na 3-3, a kada je francuski sudija Cedric Mourier nakon toga objavio prekid zbog mraka, Fiš se istog trenutka povukao sa terena, dok je Marej, uz buru negodovanja sa tribina, prvo zapanjeno odstajao koju minutu na terenu, a potom krenuo u prepirku sa sudijom sugerišući da se nedavno u Roland Garosu igralo i po puno većem mraku.

Povezana vest:  DAVIS CUP 2012, Srbija bez Ðokovića u Češkoj