endi_marej_polufinale_vimbldon_tuzanATP VIMBLDON

Endi Marej: Nemam sebi šta da zamenrim, Rafa je bolji

Englesko čekanje na pobednika Vimbldona trajaće i dalje. Čekaju pobednika od 1936. godine, a ni ovom prilikom u tom „svetom cilju“ nije uspeo Andy Murray.

Četvrti igrač sveta je ove godine dogurao do polufinala izgubivši na tom putu samo jedan set (protiv Žoa-Vilfreda Conge u četvrtfinalu). Ali, u polufinalu, pak, nije uspeo da osvoji ni set protiv Španca Rafaela Nadala. Prvi teniser sveta je slavio 6-4, 7-6(6), 6-4.

Povezana vest:  Krajinović u drugom kolu kvalifikacija

-Nemam sebi šta da zamerim. Odigrao sam, mislim, jako dobar meč. Ali, nisam iskoristio svoje šanse kojih je bilo – rekao je utučeni Marej posle novog poraza od Nadala.

I pre dve godine je izgubio meč od Španca bez osvojenog seta, ali tada u četvrtfinalu.

-Moram da priznam da je Rafa bio bolji. U odlučujućim trenucima je definitivno bio jači. U svakom setu sam imao priliku, ali nijednu nisam iskoristio. Razočaran sam, boli me novi ovakav poraz na Vimbldonu, ali ostaje mi samo nova godina i nova nada – završio je Marej za koga je u petak na centralnom terenu All England Cluba žestoko navijao i Dejvid Bekam, engleska fudbalska ikona.

Povezana vest:  Djoković preko Manarina do trećeg kola Vimbldona