Teniska reprezentacija Srbije povela je večeras sa 2:0 protiv Rusije u prvom kolu Dejvis kupa, pošto je Danil Medvedev predao meč Novaku Đokoviću.

Medvedev je predao meč pri rezultatu 2:1 u setovima za Đokovića i 1:0 u četvrtom setu.

Prvi poen Srbiji ranije danas doneo je Viktro Troicki koji je slavio protiv Karena Kačanova u pet setova.

Povezana vest:  Gorenje Grupa osvojila četiri “Red dot” nagrade za najbolji dizajn

U subotu je na programu duel dublova, a u nedelju dva singl meča.

Od početka meča je bilo vidljivo da Đoković nije u meču, a sredinom seta je zatražio medicinski tajm-aut zbog povrede ramena. Srpski teniser je napravio veliki broj grešaka, što je Medvedev koristio.

Prvi set su obeležili brejkovi, bilo ih je ukupno šest, a ruski teniser napravio je dva više za prednost od 6:3 posle 45 minuta igre.

Povezana vest:  Serena Vilijams u polufinalu Otvorenog prvenstva Australije

Posle jednog od najlošijih setova u poslednjih nekoliko godina, loša igra Đokovića prenela se i u drugi se pošto je Medvedev poveo sa 3:0. Srpski teniser je potom zaigrao bolje i uspeo da preokrene rezultat i dobije drugi set sa 6:4.

Ruski teniser je u trećem setu počeo da popušta, vidno je bio umoran, što je Đoković iskoristio i dobio taj deo igre sa ubedljivih 6:1.

Povezana vest:  Vilijams pobedila Šarapovu i prošla u finale Majamija

Medvedev je nastavio da igra, ali nije mogao da izdrži više od jednog gema u četvrtom setu.