Ivanvic_porazWTA US OPEN 2010

Ana Ianović: Bila sam previše nervozna

Teniserka Srbije Ana Ivanović izjavila je danas da je bila previše nervozna u meču koji je izgubila od Belgijenke Kim Klajsters, u osmini finala Otvorenog prvenstva SAD.

Ivanovićeva je izgubila od Belgijanke, koja brani titulu, sa 2:6 i 1:6, za samo 58 minuta.

-Ponovo sam bila na velikoj sceni. Mnogo emocija se vratilo i osetila sam se malo sporom i malo van svega toga – rekla je Ivanovićeva.

Povezana vest:  IZ SETA U SET - FINALE VIMBLDONA, ĐOKOVIĆ – NADAL, Nole vodi 1:0!!!

Clijsters013U drugom setu Klajstersova je povela sa 4:1. U narednom gemu bilo je sedam izjadnačenja, ali je gem pripao Belgijanki posle duple servis greške Ivanovićeve.

Teniserka Srbije bila je na 65. mesto WTA liste posle niza povreda u prošlim sezonama, ali se vratila među 40 najboljih igračica i trudi se da još popravi svoj plasman.

Povezana vest:  ATP MADRID. Đoković u osmini finala turnira u Madridu

Igrala je odlično na Otvorenom prvenstvu SAD, stigla do osmine finala, međutim, nije mogla da pobedi aktuelnu šampionku.

-Igrala je sa mnogo više samopouzdanja. Na početku meča je igrala zaista dobar tenis – rekla je Kim Klajsters.

Belgijanka je bila najbolja na Otvorenom prvenstvu SAD i 2005, a onda je napravila pauzu od dve godine, udala se i rodila bebu. Kada se ponovo vratila na teren, opet je osvojila ovaj turnir 2009.

Povezana vest:  DAVIS CUP 2012, Troicki: Najvažnije je da smo poveli sa 2:0

-Dolazim ovde kao aktuelni šampion i to je novo iskustvo, nešto što me održava svežom – rekla je Klajstersova.