novak_djokovic_rim1ATP ŠANGAJ

Đoković: Federer zaslužio pobedu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je danas da je Švajcarac Rodžer Federer potpuno zasluženo pobedio u polufinalnom meču turnira masters serije u Šangaju.

-Rodžer je zaslužio pobedu, iako je prvi set je bio neizvestan do kraja. Nisam iskoristio sve prilike za brejk koje sam imao, dok je Federer uspešno realizovao prvu ili drugu brejk loptu i dobio prvi set sa 7:5 – rekao je Đoković koji će od ponedeljka zauzimati treće mesto na ATP listi, iza Federera i Španca Rafaela Nadala.

Povezana vest:  WTA MONTEREJ, Pobeda Jelene Janković u prvom kolu

Đoković je uzroke poraza obrazložio gubitkom koncentracije i snage u drugom setu.

-Izgubio sam koncentraciju, a i enegija mi je prilično splasla na početku drugog seta. Za tren oka bilo je 4:1 za Federera, posle čega je bilo veoma teško da se vratim u meč – izjavio je Đoković.