jovanovski_slavlje

FED KUP 2011

Srbija – Kanada 1:1, Jovanovski pobedila Voznijak

Fed kup reprezentacija Srbije izjednačila je rezultat na 1:1 u duelu sa Kanadom, u prvom kolu takmičenja u Svetskoj grupi 2, pošto je Bojana Jovanovski danas u Novom Sadu pobedila Aleksandru Voznijak sa 2:0 (6:4, 7:5).

Meč je trajao jedan sat i 33 minuta.

U prvom meču, Aleksandra Krunić izgubila je od Kanađanke Rebeke Marino sa 1:2.

Povezana vest:  Marej trenirao dva meseca posle operacije kuka

Jovanovski, 54. igračica sveta, odigrala je zanimljiv meč sa 138. Na WTA listi. Na početku prvog seta činilo se da će domaća igracica imati lak posao, ali posle vođstva od 3:0, kanadska teniserka se vratila u igru i izjednačila na 4:4.

U nastavku ovog dela igre Bojana Jovanovski je dobila naredna dva gema i završila prvi set sa 6:4.

Povezana vest:  Bernard Tomić ljut na organizatore prvog grend slema sezone

U drugom setu Voznijak je imala početnu inicijativu. Vodila je sa 3:1, međutim, Jovanovski je uspela da je stigne na 3:3 i da u završnici seta preokrene rezultat u svoju korist.

Naredni mečevi igraju se sutra u novosadskoj hali Spens, a prvi duel između Bojane Jovanovski i Rebeke Marino počinje u 14.00.