Finale ATP mastersa serije 1.000 u Parizu

Đoković pokorio Pariz

Gael Monfils (Francuska) – Novak Đoković (Srbija) 1:2 (2:6, 7:5, 6:7)

Novak Đoković i Gael Monfils (Francuska) sastali su se u velikom finalu ATP masters turnira serije 1.000 u Parizu. Gledaoci u hali Bersi bili su na strani domaćeg tenisera ali to nije pomoglo mnogo Monfilsu jer je Đoković bio bolji i slavio rezultatatom 2:1 u setovima (2:6, 7:5, 6:7).

nole pariz 2

16. teniser sveta Gael Monfils, kao i Nadal delovao je nervozno, dok je Đoković nastavio pobednički niz. Prvi set Đoković je dobio ubedljivo, u drugoj deonici meča došlo je do pada koncentracije i set je uzeo, (ne)očekivano Francuz. U taj brejku Đoković je pobedio Francuza I zasluženo slavio.

Prvi servis na meču imao je Đoković i dobio ga je u njegovom stilu. Pri rezultatu 2:1 za srpskog tenisera Đoković je napravio prvi brejk i poveo sa 3:1 u prvom setu zatim osvojio i servis na njegov set.

Pri rezultatu 5:2 za Noleta za ostanak u setu sevirao je Francuz. Đoković je poveo sa 30:0, potom je Monfils uzvratio na 40:30 ali Đoković uzvraća na 40 oba. Đoković prvi put ne iskorišćava set loptu ali drugu Monfils sam sebi potpisuje kapitulaciju sa duplom servis greškom.

U drugom setu Đoković je nastavio tamo gde je stao u prvom a prema statistici Đoković je forisrao forhend Francuza. Na servis Monfilsa Đoković je poveo sa 15:40. Obe brejk loptu srpski reket broj jedan nije iskoristio i došlo se do izjednačenja. Đoković je oduzeo i ovaj gem, na treću brejk loptu, i poveo sa 2:0 u gemovima.

Povezana vest:  ROLAN GAROS 2010, Serena i Venus Vilijams ponovo trijumfovale na Rolan Garosu

nole pariz 1Čak je i Rašid, trener Monfilsa, počeo da se nervira a upravo on važi za smirenog trenera.

Đoković je nastavio da seje lopte i da ih plasirao gde je hteo. Đokovićevo “naoružanje” bilo je milimetarski precizno

Kao što je i Nadal juče, ko je gledao TV prenos video je, bio nervozan na pogodke Novaka Đokovića tako se danas ponašao i Gael Monfils. Delovao je Francuz samo kao nemi posmatrač.

U četvrtom gemu Monfils je zablistao, na sekund uz pomoć publike, ali je Nole to zaustavio, opet, preziznim udarcima a čak je Nole i lobovao protivnika. Posle pet izgubljenih gemova Francuz je dobio gem.

Pri rezultatu 3:1, na servis Đokovića Francuz je uspeo da napravi brejk I da smanji rezultat na 3:2. Tada, kao da je Monfils dobio krila. Publika je bila, apsolutno, na strani domaćeg tenisera I to je bila odskočna daska za Monfilsa i Francuz je uzeo i njegov gem.

Pri rezultatu 3:3 Đoković je servirao posle tri izgubljena gema Đoković je spasao brejk loptu Francuza i uzeo gem kada je bilo najpotrebnije ali domaći teniser izjednačuje na 4:4, uz lošu igru srpskog tenisera.

Ušlo se u igru sa novim loptama i Francuz je dobio prvi poen ali Đoković je spasao brejk loptu I poveo sa 5:4 u drugom setu.

Tamnoputi Francuz servirao je za ostanak u meču što je i učinio. Đoković je servirao u narednom gemu i Monfils je bio u prilici da brejkne Noleta ali je Đoković uspeo da se uzdigne i da izjednači ali je Francuz na grešku Đokovića došao u prednost za osvajanje gema što je i učinio. Bodrio je Monfils sebe i tražio isto od publike, kao na Dejvis kup mečevima. To mu je, izgleda dalo samopouzdanje, neophodno za odlazak u treći set.

Povezana vest:  Policija snima i fotografiše Dejvis kup meč u Kraljevu

Pri rezultatu 6:5 u gemovima, na servis Francuza Đoković je dobio prvi poen, Francuz je uzvratio odličnim forhendom I završio set u svoju korist sa 7:5 u gemovima.

Na početku trećeg seta Đoković je dobio prvi gem i odmah, u narendom, brejkno Francuza. U narednom servisu Monfils je bio taj koji je imao brejk loptu na servis Đokovića i uspelo mu je da vrati brejk. U narednom gemu, sa dve duple greške Monfilsa na servisu Đoković je povratio brejk.

Publika je uživala za sve pare, kako se kaže, a ušlo se i u treći čas igre. Nole je bio na servisu i odlično je počeo i završio gem a poveo sa 4:1 u trećem setu. Ipak, kidanje nerava nastavilo se. Monfils se vratio u igru i povratio dva gema, zatim i izjednačio na 4:4.

Posle dva časa i 24 minuta Đoković je došao da 5:4 u trećem setu. Monfils je imao sreće u narednom gemu koji mu je obezbedio ostanak u meču.

Srpski teniser bio je na servisu. Poveo je sa 15:0 a za naredni poen Monfils baca lopticu u mrežu, kao i sledeću. Sa tri lopte za osvajnje gema Đoković je poveo rezultatom 6:5. Monfils je servirao za taj brejk u trećem setu.

Povezana vest:  Ðoković: Trudite se da budete pozitivni i gradite imunitet

Francuz je dobio prvi poen a Đoković je paralelu posalo u aut u narednom poenu. Sa 30:0 Francuz je imao zagarantovan odlazak u taj brejk.

Odlaskom u taj brejku viđena je najzanimljivija završnica finala masters turnira, barem za gledaoce.

Prvi poen u taj brejku servirao je Đoković i dobio ga. Naredna dva servisa pripala su Monfilsu. Prvi je iskoristio as udarcem, kao i drugi jer je Đoković lopticu posalo u mrežu. Sa 2:1 za Francuza Đoković je bio na servisu. Oba poena Đoković je osvjio odličnim, preciznim udarcima.

Rezultatska klackalica, svako je dobijao na svom servisu, promenila se kada je na servis Monfilsa Đoković poveo sa 4:2. Naredni poen dobio je Monfils strahovitim servisom.

Sa 4:3 Đoković je bio na redu da dva puta servira. Posle serije od 34 udarca u poenu Đoković je poveo sa 5:2 I imao u kontu još jedan servis i to je iskoristio.

Posle 2:43,00 minuta Đoković je imao tri meč lopte. Monfils je servirao I napravio duplu servis grešku.

NAGRADA NA TURNIRU

Đoković je na turniru osvojio 450.000 evra i 1.000 ATP poena a Molfils “samo” 212,500 evra i 600 bodova

POLUFINALE ZA ISTORIJU

Đoković je u polufinalu deklasirao Rafaela Nadala (Španija) sa 2:0 u setovima (6:3, 6:2) dok je Monfils savladao Radeka Stepaneka (Češka) u tri seta (6:4, 5:7, 6:4).