Viktor_Troicki

DAVIS CUP 2012

Berdih lako protiv Troickog, Česi poveli 1:0

Teniska reprezentacija Češke je sa 1:0 povela protiv Srbije u Dejvis kupu, pošto je Tomaš Berdih danas u Pragu pobedio Viktora Troickog u tri seta, 6:2, 6:1, 6:2. Posle ovoga na redu je duel Tomaša Rosickog i Janka Tipsarevića. Sutra se igra dubl, a u nedelju su obrnuti singlovi. Pobediće ekipa koja prva dođe do tri pobede.

Povezana vest:  WTA LISTA, Pad Ane Ivanović i Jelene Janković na WTA listi

Berdih je tri seta osvojio za samo sat i 50 minuta, a Troicki mu je u tome pomagao, pošto je imao mnogo grešaka i loše je servirao. Češki reprezentativac poveo je u prvom setu sa 4:0, posle serije loših servisa Troickog, koji nije iskoristio tri brejk šanse za to vreme. Troicki je u prvom servisu imao čak pet duplih servis grešaka.

Mala pauza nije donela nikakvu promenu kod Troickog, pošto ga je Berdih još ubedljivije pobedio u drugom setu, koji je trajao nešto više od pola sata. Srpski reprezentativac je nešto malo bolje počeo treći set, ali Berdih serijom gemova i brejkovima lako završio duel i doneo Češkoj prvi bod.