ilija_bozoljac_drugi_dan_1MARAKEŠ ČELENDŽER

Bozoljac u drugom kolu Marakeša

Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u drugo kolo čelendžera u Marakešu u Maroku, pošto je danas na startu tog takmičenja pobedio 164. igrača sveta Argentinca Martina Arguelja Vasalja rezultatom 6:2, 7:6 (7:3).

Prvi međusobni duel protiv 31.godišnjeg Argentinca Bozoljac je počeo veoma dobro i lako je dobio prvi set, nakon što je dva puta oduzeo servis protivniku.

Povezana vest:  WTA PEKING, Trijumf Karoline Voznjacki u Pekingu

U drugom setu, srpski teniser je izgubio ritam. Servis ga nije služio i imao je dosta problema da dobije gemove u kojima je imao početni udarac. Vasaljo Argueljo je to iskoristio i napravio brejk u devetom gemu, ali je potom propustio priliku da dobije set na svoj servis.

Bozoljac je u najvažnijim trenucima meča odiggrao veoma koncentrisano, odmah je vratio brejk i kasnije u taj brejku lako rešio meč u svoju korist.

Povezana vest:  ATP I WTA MAJAMI, Danas na terenu Đoković, Troicki, Ivanović

U drugom kolu Bozoljac će igrati protiv šestog nosioca i 107. tenisera sveta Tejmuraza Gabašvilija iz Rusije, koji je danas pobedio Jurija Sukova iz Kazahstana rezltatom 2:6, 6:2, 6:4.

Tirnir u Marakešu igra se za nagradni fond od 106.500 dolara.