janko_slavi_majami_2012
ATP GŠTAD
Tipsarević u finalu turnira u Gštadu

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se danas u drugo uzastopno finale nekog ATP turnira, pošto je u švajcarskom Gštadu pobedio 172. igrača na svetu Pol-Anrija Matjea iz Francuske sa 2:0 u setovima (7:6, 6:3).
On će se sutra u 11.00 u finalu sastati sa Brazilcem Tomazom Belučijem, koji je trenutno 60. na svetskoj ATP rang listi.
Prvi set je trajao čak 72 minuta, a rešen je posle taj-brejka u kojem je osmi igrač na svetu slavio sa 12:10. Tipsarević je iskoristio četvrtu set loptu, dok ih je Matje imao tri.
U drugom setu srpski teniser je propustio nekoliko prilika da oduzme servis protivniku sve do šestog gema, kada je napravio brejk za 4:2.
Tipsarević je potom uspeo da opravda ulogu favorita i privede meč kraju bez iznenađenja.
Tipsarević je pre nedelju dana trijumfovao na turnir u Štutgartu.

Povezana vest:  ATP PARIZ, Federer propustio pet meč-lopti u polufinalu Pariza protiv Monfisa