janko majami 2012

Kraj za Tipsarevića u dublu

Teniser iz Srbije Janko Tipsarević završio je danas učešće na turniru u Majamiju u konkurenciji dublova, pošto je u paru sa Poljakom Lukašom Kubotom izgubio od poljskog para Marijuš Firstenberg-Marcin Matkovski sa 1:2 (6:4, 3:6, 5:10). Tipsarević i Kubot su loše počeli meč, protivnici su im oduzeli servis, ali je do kraja seta srpsko-poljska kombinacija uspela da dvaput uzvrati i privede taj deo ige u svoju korist.
Isti scenario viđen je i u drugom setu, samo su ovaj put uloge bile obrnute. Firstenberg i Matkovski izgubili su svoj servis u prvom gemu, ali su do kraja napravili dva i izjednačili rezultat.
U produženom taj-brejku Poljaci su triput oduzeli servis Tipsareviću i Kubotu, dok su samo jedan izgubili i posle sat 25 minuta igre plasirali se u četvrtfinale turnira, gde će se sastati sa boljim iz duela između Nenad Zimonjić (SRB) i Robert Linsted (ŠVE)/Ivan Dodig (HRV) i Marsel Melo (BRA).