waterpolo_ballSVETSKA LIGA

Španija – Kina 11:5

U utakmici trećeg kola A grupe Svetske lige za vaterpoliste, danas je u Nišu reprezentacija Španije pobedila selekciju Kine rezultatom 11:5 (3:2, 4:0, 3:2, 1:1).

Španija je tako zauzela treće mesto u grupi i u četvrtfinalu će igrati protiv drugoplasiranog tima iz B grupe – Srbije ili Australije, dok će se Kinezi sastati sa pobednikom B grupe.

Povezana vest:  Srbija ubedljiva protiv Španije

Utakmica je odigrana na Čairu pred oko 100 gledalaca, a sudili su Golijanin (Srbija) i Pinker (Južna Afrika).

Igrač više: Kina 6, Španija 3.

Peterci: Španija 2 (2).

Kina: Ge, Tan 1, Liang 1, Ju 2, Guo, Pan 1 , Jang Vang, Ksi, Li , Beming Vang , Han, Liand, Vu.

Španija: Agilar, M. Garsija, Martin, G. Lopes, Molina 1, Migel, Galjego, Espanjol 2, Vales 3, Perone 2, Malara 1, Ć. Garsija 2 , D. Lopes.

Povezana vest:  Vujasinović: Pokazali smo koliko smo napredovali

Posle poraza protiv Crne Gore i SAD, Španci su lako savladali Kinu i u četvrtfinale ušli kao trećeplasirana ekipa iz A grupe. Nakon prve četvrtine, u kojoj su Kinezi pružili snažan otpor vicešampionu sveta, sve je bilo rešeno u drugih osam minuta.

Za prvo mesto u A grupi i lakšeg protivnika u četvrtfinalu od 18,40 časova boriće se Crna Gora i Sjedinjene Američke Države.