logo_EP_vaterpolo_2010_hrvatskaEP HRVATSKA 2010
Zlato za Hrvatsku
Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija novi je prvak Evrope. U finalu EP-a na plivalištu Mladosti u Zagrebu Hrvatska je svladala Italiju 7-3 (2-2, 1-0, 2-0, 2-1).
Nikada u svojoj istoriji Hrvatska nije imala evropskog prvaka (finale u Firenci 1999. i Kranju 2003.). Sve do ove subote u kojoj je tek prva četvrtina utakmice nudila neizvesnost (2-2).
Ono što je usledilo bila je demonstracija moći hrvatske reprezentacije koja na čelu s golmanom Pavićem (15 odbrana) nije primila pogodak punih 20 minuta.
U međuvremenu su izabranici Ratka Rudića nanizali pet uzastopnih, odlepili se na nedostižnu prednost i započeli slavlje već u bazenu. Završio je u njemu i selektor koji je u subotu stigao do svoje 30 medalje.
Strelci za Hrvatsku bili su Bušlje (2), Bošković (2), Joković, Muslim i Barać.
Za Italiju su po golove postigli Luongo, Figlioli i Gallo.