waterpolo_ball

SP ŠANGAJ

Nemci jedva pobedili Japan i izborili meč sa Srbijom

Vaterpolo reprezentacija Nemačke pobedila je danas u Šangaju selekciju Japana sa 8:6 (3:3, 1:0, 3:2, 1:1) i plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, gde će joj protivnik biti branilac titule, Srbija. Nemci su mnogo teže nego što se očekivalo došli do trijumfa, a otpor Japanaca „slomili“ su tek u završnici utakmice.

Povezana vest:  Vaterpolisti sutra protiv SAD na startu Svetske lige

Japan je, pet minuta pre kraja meča, golom Naokija Šimicua smanjio na 7:6, a zatim je odigrao dobro u odbrani i sačuvao svoju mrežu.

U poslednja tri minuta Japanci su imali dve prilike da izbore izjednačenje i produžetak, ali nisu uspeli. Na drugoj strani, Marko Štam je 11 sekundi pre kraja postavio konačan rezultat i osigurao pobedu Nemaca.

Povezana vest:  Savić: Rezultat protiv Crnogoraca sve govori

Meč četvrtfinala na šampionatu u Šangaju Srbija-Nemačka igra se u utorak od 9.20 po srednjeevropskom vremenu.