LewisHamilton1

Hamilton trijumfovao na stazi Nirburgring

Vozač ekipe Meklarena Luis Hamilton pobedio je danas u trci za Veliku nagradu Nemačke koja je vožena na stazi Nirburgring. Hamiltonu je to druga pobeda ove sezone, a do nje je stigao u vremenu od jednog sata, 37 minuta i 30 sekundi.

Fernando Alonso iz Ferarija bio je drugi sa 3,9 sekundi zakašnjenja u odnosu na pobednika, dok je treći kroz cilj prošao član Red Bula Mark Veber, koji je trku počeo sa prve pozicije, a za Hamiltonom je kasnio 9,7 sekundi.

Hamilton je odlično počeo trku i iskoristio loš start Vebera. Njih dvojica su se tokom trke smenjivali u vođstvu, u zavisnosti od toga kad je ko odlazio u boks, ali je Britanac u završnici trke pokazao da se vraća formu. Aktuelni svetski šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula danas nije bio na očekivanom nivou i trku je završio na četvrtoj poziciji.

Felipe Masa, drugi vozač Ferarija, bio je peti, ispred Adrijana Zutila (Fors Indija) i Nika Rozberga (Mercedes). Bodove u Nemačkoj još su osvojili sedmostruki prvak sveta Mihael Šumaher (Mercedes), Kamui Kobajaši (Zauber) i Vitalij Petrov (Lotus Reno).

Trku na stazi Nirburgring nisu završili Vitantonio Ljuci (Ispanija Rejsing), DŽenson Baton (Meklaren), Rubens Barikelo (Vilijams) i Nik Hajdfeld (Lotus Reno).

U generalnom plasmanu i dalje vodi Fetel sa 216 bodova, ispred Vebera (139), Hamiltona (134) i Alonsa (130). Red Bul vodi u konkurenciji konstruktora sa 355 bodova, ispred Meklarena (243) i Ferarija (192). Sledeća trka u okviru Svetskog šampionata Formule jedan vozi se 31. jula na stazi Hungaroring kod Budimpešte.

Poredak vozača koji su završili trku za VN Nemačke:

1. Luis Hamilton (Meklaren) (1:37.30,334)

2. Fernando Alonso (Ferari) +3.980

Povezana vest:  FORMULA 1, Luis Hamilton pobedik trke za Veliku nagradu Mađarske

20. Karun Čendhok (Tim Lotus) četiri kruga

Tabela vozača u Svetskom šampionatu Formule jedan posle trke za Veliku nagradu Nemačke.