Nova pobeda Partizana

Oradea – Partizan 9:10 (3:4, 1:5, 2:0, 3:1).

andrija_prlainovic_vat_par1Bazen Sportskog kompleksa. Gledalaca 400. Sudije: Vekerdi i Orvoši (Rumunija). Isključenja: Oradea 4, Partizan Rajfajzen 10 puta.

Oradea: Barat, Samuilo 1, Bajdok 1, Djakonu 1, Malaj, Popoviki, Stramovecki, Kinčez 2, A.Kretu, Mobiadori 1, Kadar 2, Negreanu 1, D.Kretu.

Partizan Rajfajzen: B.Mitrović, Mirković, D.Marković, Korolija 2, Aleksić, Popović, Prlainović 3, Dedović, Avramović 2, S.Mitrović 2, Ćuk 1, Gak, Živojinović, Radović.

Partizan je na prvom gostovanju u Evrointer ligi zabeležio i četvrtu uzastopnu pobedu. Iako oslabljen neigranjem Vujasinovića, Gocića, Pijetlovića, Rađena i Sora Beograđani su uspeli da sa vrućeg bazena donesu tri boda.

Povezana vest:  EP HOLANDIJA 2012, Italijani i Nemci u borbi za polufinale sa Srbijom

Susret sa dva potpuno različita poluvremena. U prvom apsolutna dominacija našeg tima koji je ostvario činilo se nedostižnu prednost 9:4.U drugih 16 minuta druga pesma. Oradea je iskoristila domaćinsko sudjenje i 4,33 minuta pre kraja uspela da čak izjednači na 9:9. Imali su Rumuni zatim i peterac kojeg je odbranio Branislav Mitrović. Gol odluke je delo Marka Avramovića 2,05 do kraja. Imali su Rumuni želju da stignu do velikog boda ali je mirnoća i koncetracija našeg tima u tim trenutcima bila presudna. Zanimljiv je podatak da je Partizan imao samo četiri puta igrača više a domaćin čak 10. Nešto slično se dogodilo i u Budvi.

Dosadašnji rezultati: Partizan – Vašaš 8:5, Ujpešt – Eger 7:11, Ujpešt – Seged 5:12, Seged – Honved 8:7, Honved – Ujpešt 11:10, Eger – Vojvodina 8:9, Eger – Vašaš 7:6, Honved – Ferencvaroš 6:8, Seged – Vašaš 4:4, Ujpešt – Ferencvaroš 7:10 , Honved – Eger 11:10, Vašaš – Košice 11:7, Košice – Ujpešt 7:5, Vojvodina – Ferencvaroš 9:6, Partizan – Ferencvaroš 10:3, Partizan – Košice 13:4, Vojvodina – Košice 7:3, Vašaš – Oradea 13:8, Oradea – Partizan 9:10.Večeras:Ferencvaroš- Seged, Vašaš – Honved.

Povezana vest:  Srbija ubedljivo pobedila Italiju za finale Svetskog prvenstva