Stojić i Beđik za dlaku bez finala u Ožibeleu

Srpski dvojac bez kormilara Nikola Stojić, Nenad Beđik za dlaku je ostao bez finala Drugog svetskog kupa u francuskom Ožibeleu. Naš čamac je u prvoj grupi polufinala s vremenom 6:32,93 zauzeo četvrto mesto i tako ostao prvi ispod crte za plasman među šest najboljih čamaca. Prva tri mesta osvojili su čamci Novog Zelanda (6:23,48), Nemačke1 (6:29,21) i Meksika (6:31,62), dok će petoplasirana Kina (6:40,86) i petoplasirana Finska (6:55,75), poput Srbije, u nedelju, 22. juna 2014, od 9,08 č veslati u B finalu. Stojić i Beđik su odlično ušli u trku. Posle prvih 500 metara su bili treći, tik iza drugoplasiranih Nemaca. Tu poziciju su čvrsto držali sve do ulaska u poslednju četvrtinu trke. Iako su 500 metara pred cilj imali gotovo tri sekunde prednosti u odnosu na četvrtoplasirane Meksikance nisu uspeli da dođu do mesta koje je vodilo u finale. Meksiko je mic po mic smanjivao prednost i na kraju je trku završio kao trećeplasirani.
– Naš dvojac je sve do poslednjih 500 metara imao u rukama „vizu“ za finale. Stiče se utisak da solidna prednost nad Meksikancima na ulasku u poslednju četvrtinu trke dopinela da Stojić i Beđik pomalo neoprezno uđu u finiš. Nisu bili spremni za scenario jakog finiša Meksikanca i na kraju su ostali bez finala – kazao je član selektorske komisije Veslačkog saveza Srbije Nebojša Ilić.
Iz drugog polufinala dvojaca bez kormilara u finale su se plasirale Argentina1 (6:26,60), Velika Britanija1 (6:27,82) i Francuska (6:28,53), dok će u B finale Argentina2 (6:32,48), Nemačka2 (6:34,91) i Azerbejdžan (7:03,72).
Druga naša posada u Francuskoj dubl skul Radoje Đerić, Miloš Vasić takmičenje u Ožibeleu završila je na 20. mestu. U D finalu ove discipline Đerić, koji se nedavno vratio na stazu posle duge paze zbog povrede, i Vasić su s vremenom 6:30,83 zauzeli drugo mesto iza Kineza koji su kroz cilj prošli kao prvi (6:26,67). Treći u D finalu bio je Egipat2 (6:31,58), a četvrta Republika Irska (6:42,18).
– Đerić i Vasić su u Francusku došli iz jakog treninga. Cilj nam je bio da steknemo uvid u trenutno formu veslača koji nisu nastupili na Evropskom prvenstvu u Beogradu pred Svetski kup u Lucernu, koji će biti Izborna regata za Svetsko prvenstvo u Amsterdamu – istakao je Ilić.

Povezana vest:  PLIVANJE, Bivši selektor oslobođen optužbi za loše ponašanje