veslanje_ada_maj_2010VESLANJE

PRVI DAN BEOGRADSKE INTERNACIONALNE REGATE

Zanimljive trke na Adi

 

Danas je na Adi Ciganliji održan prvi takmičarski dan tradicionalne Beogradske internacionalne regate, kriterijumskog takmičenja za sastav juniorskih reprezentacija svih šest zemalja učesnica.

Ove godine Regat je okupila 170 takmičara iz Mađarske, Rumunije, Bugarske, Makedonije i Hrvatske, kao i preko 300 najboljih veslačica i veslača iz 10 domaćih klubova („Partizana“, „Crvene Zvezde“, „Grafičara“, „Galeba“, „Smedereva“, „Palića“, „Čuruga“, „Tamiša“, „Begeja 1883.“ i „Danubiusa 1885.“). Prvi dan takmičenja prošao je u znaku veslača „Partizana“ i „Čuruga“.

Nikola Simović i Vuk Matović, juniori „Partizana“ ubedljivo su trijumfovali u disciplini dvojac bez kormilara, ostavivši drugoplasiranu posadu hrvatske reprezentacije više od šest sekundi.

U izuzetno neizvesnoj trci skifova za juniore, Aleksandar Filipović iz „Smedereva“ osvojio je srebrnu medalju, iza Borisa Gardijana koji je veslao u dresu Veslačkog saveza Zagreba.

Povezana vest:  VESLANJE, Najbolji veslači iz zemlje i regiona na Beogradskoj regati

Nenad Beđik, veslač „Crvene Zvezde“ i veslačke reprezentacije Srbije zauzeo je drugo mesto u disciplini skif za seniore, iza Maria Vekića, proslavljenog hrvatskog reprezentativca, koji je veslao u dresu „Purgera“.

Veslači „Čuruga“, Marko Jošić i Petar Jovanović trijumfovali su u disciplini dubl skul za kadete. Još jedno najsjajnije odličje za naš najmlađi klub, u takođe, izuzetno neizvesnoj trci osvojila je Zorica Mrđa, u skifu za kadetkinje.

Kadet „Partizana“, Dušan Novaković, u najneizvesnijoj trci današnjeg progama koja je završena foto finišem, osvojio je zlatnu medalju ispred Uroša Stanojevića, skifiste „Smederva“, kome je zlato imaklo za tačno 30 stotinki.

Osvajači medalja, seniori skif: Purger 1 (Vekić) 7:21,06, C. Zvezda (Beđik) 7:29,35, Zreneks (Lackov) 7:31,31. Dvojac: Partizan (Lucić, Đorđević) 6:45,95, C. Zvezda (Čudić, Perzić) 6:52,36, Begej 1883 (Žigić, Šibav) 7:29,03.

Povezana vest:  VESLANJE, HOLANDIJA 2014, Marjanović i Filipović u B finalu

veslanje_ada_2010_maj_dvojacSenorke, skif: Danubius (Miladinović) 8:46,79, Mađarska (Palinkas) 9:01,57, Crni Drim (Dejkoska) 9:08,02.

Juniori, skif: Zagreb (Gardija) 7:31,55, Smederevo (Filipović) 7:33,06, Hrvatska 2 (Srdanović) 7:40,56. Dvojac: Partizan (Simović, Matović) 7:03,57, Hrvatska (Ledenko, Čakurun) 7:09,92, Danubius 1885 (Pap, Bošković) 7:16,45. Dubl skul: Zagreb 1 (Kavčić, Radonić) 6:44,98, Danubius 1885 (Urukalo, Đokić) 6:45,34, Zagreb 2 (Sambolec, Herega) 6:55,34.

Juniorke, skif: Zreneks (Arsić) 8:34,89, Bega 2 (Maftei) 8:51,03, Begej 1883 (Đukić) 8:57,81. Dub skul: Hrvatska (Milošević, Žero) 7:37,25, Palić (Kukla, Abraham) 8:16,92, Mađarska (Kelecenji, Korom) 8:18,59.

Kadeti, skul: Partizan 1 (Novaković) 7:33,28, Smederevo 1 (Stanojević) 7:33,58, Čerpokov (Popov) 7:36,44. Dvojac: Partizan (Ranđelović, Pejanović) 7:38,20, Begej 1883 (Matić, Horvat) 7:47,10. Dubl skul: Čurug (Jošić, Jovanović) 7:06,21, Smederevo (Božinović, Stanišić) 7:07,87, C. Zvezda (Lazić, Marinkovski) 7:12,74.

Povezana vest:  PLIVANJE, Međunarodni miting mladih plivača u subotu i nedelju u „Vračaru”

Kadetkinje, skif: Čurug (Mrđa) 8:18,21, C. Zvezda (Jovanović) 8:42,47, Mađarska 1 (Polivka) 8:51,30. Dubl skul: Rumunija 1 (Jancu, Kretu) 7:57,27, Grafičar (Lugonja, Ugrenović) 8:06,71, Galeb (Ivković, Jemcov) 8:13,04.

Pioniri, skif: Smederevo (Novaković) 8:54,58, Galeb 2 (NAsradin) 9:25,38, Palić 1 (Purucki) 9:48,46. Dubl skul: Hebors (Moternikov, Kolev) 7:51,01, C. Zvezda 1 (Slavnić, Zelić) 7:53,88, Smederevo (Vučković, Golubović) 8:11,81. Četverac skul: Smederevo (Maksimović, Živić, Dimitrijević, Sabić) 7:48,44, Grafičar (Karanović, Filipović, Todorović, Jevtić) 7:53,12, Galeb (Aleksić, Kojić, Maratović, Panić) 8:08,55.

Pionirke, skif: Partizan (Milenković) 10:03,51, Rumunija (Anita) 10:07,44, Palić (Čeke) 10:18,85. Dubl skul: Banat Rumunija 1 (Petreanu, Jon) 8:32,42, Banat Rumunija 2 (Mois, Hobean) 9:10,84.