KATIE LEDECKY 1
PLIVANJE
Treće zlatno za Kejti Ledecki

Američka plivačica Kejti Ledecki osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Kazanju.Ledecki je trku završila za minut, 55 sekundi i 16 stotinki i tako osvojila svoju treću zlatnu medalju na šampionatu sveta u Kazanju.
Amerikanka je pre današnje trke trijumfovala i u disciplinama 400 i 1.500 metara slobodnim stilom, s tim da je na 1.500 metara dva puta popravljala svetski rekord.
Srebrnu medalju na 200 metara slobodno je osvojila Italijanka Federika Pelegrini, koja je za 16 stotinki bila sporija od Ledecki.
Bronzana medalja pripala je Amerikanki Misi Frenklin (1:55,49), što je njena prva medalja u Kazanju. Ona je na prošlom Svetskom prvenstvu u Barselonu osvojila šest zlatnih medalja.

Povezana vest:  SP 2011, SPLIVANJE, Grk Giannotisu najbolji na 10 km