EP Lenđer osvojio sedmo mesto na 50 metra leptir

ivan_lendjer11Srpski reprezentativac u plivanju Ivan Lenđer zauzeo je danas sedmo mesto u finalnoj trci na 50 metara leptir stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu.

Lenđer je deonicu prešao za 22 sekunde i 79 stotinki. Zlatnu medalju osvojio je Nemac Johan Ditrih rezultatom od 22,07 što je i novi rekord šampionata, dok je srebro pripalo Frederiku Buskeu iz Francuske sa 22,17. Treći kroz cilj prosao je ruski takmičar Jevgenij Korotiskin sa 22,34.

Povezana vest:  VESLANJE, Britancima zlato u četvercu bez kormilara

Reprezentacija Srbije je Evropsko prvenstvo u malim bazenima u Istanbulu završila sa tri osvojene medalje. Nađa Higl osvojila je srebro u disciplini 200 metara prsno, Ivan Lenđer bronzu na 100 metara delfin, a Čaba Silađi bronzu na 50 metara prsno.

EP Vjačanin i Donjec postavili svetski rekord

Ruski plivači Arkadij Vjačanin i Stanislav Donjec postavili su danas novi svetski rekord u disciplini 100 metara leđno na Evropskom prvenstvu. Vjačanin i Donjec su u finalu deonicu isplivali za 48 sekundi i 97 stotinki. Prethodni rekord držao je Vjacanin sa 49,17. Obojici je pripala zlatna medalja.

Povezana vest:  Letnja škola skijanja na vodi na Adi Ciganliji

Srebrna medalja nije dodeljena, a bronzanu je osvojio Španac Vildeber Faber sa 49.05.

To je bio 13. svetski rekord na Evropskom prvenstvu u Istanbulu. Ranije danas Mađar Danijel Djurta postavio je najbrže vreme na 200 metara prsno (2:00,67), a Italijanka Federika Pelegrini na 200 metara slobodno (1:51,17).