Srpski kajakaš Vladimir Torubarov osvojio je danas srebrnu medalju u jednosedu na 500 metara na Svetskom kupu u Račicama u Češkoj.

Torubarov je osvojio srebro rezultatom 1:37,984 minuta.

Zlatnu medalju osvojio je Danac Rene Poulsen sa 1:37,629, a bronzu Kanadjanin Adam van Kverden sa 1:39,340 minuta.

-Ovo je moja prva trka u jednosedu na ovako velikom takmičenju. Izašao sam iz posade četverca sa prošlog Svetskog kupa kako bi se probala druga posada i jednosed mi je bila jedina disciplina. Da sam sve od sebe da što bolje veslam i na kraju se ispostavilo da mogu da se trkam sa svetskim i evropskim šampionima i da budem u borbi za najsjajniju medalju. Nastaviću ovako da treniram, vidim da se sve isplatilo i tek će se isplatiti jer imamo još velikih takmičenja, a za tri nedelje nas čeka evropski šampionat – rekao je Torubarov posle trke.

On je dodao da su kajakaši dobro trenirali tokom zime, da su pripreme bile kvalitetne i da zbog toga mogu da „izvuku“ mnogo dobrih trka.

Povezana vest:  EP BUDIMPEŠTA, Alšamar i Buske osvojili zlato na 50 metara slobodno

Takmičenje u Račicama u jednosedu na 200 metara Marko Novaković završio je na šestom mestu, dok je Marko Dragosavljević u B finalu zauzeo sedmo mesto.