Poslednjeg dana, reprezentativci Srbije nisu uspeli da osvoje odličja u prepodnevnom programu.

Marko Dragosavljević zauzeo je 4. mesto u A finalu jednoseda na 200 metara, pošto je trku završio za 34.951 sekunde.

Prvo mesto pripalo je Britancu Lijamu Hitu (34.259), drugi je kroz cilj prošao Francuz Maksim Bomon (34.313), ispred Španca Karlosa Garotea (34.536).

U C finalu, Marko Novaković, osvojio je 1. mesto pošto je stazu izveslao za 34.712 sekunde.

U konkurenciji dama, Nikolina Moldovan finalnu trku završila je na 8. mestu u vremenu 41 sekund i 165 hiljaditih delova.

Povezana vest:  VESLANJE, Bronza za Ljiljanu Jošić na Bledskoj interancionalnoj regati

Prvo mesto osvojila je Dora Luc iz Mađarske (39.411), ispred Ejmi Fišer sa Novog Zelanda (39.781) i Francuskinje Sare Gijo (39.942).

Naša jedina kanuistkinja na takmičenju u Segedinu, Nikolina Milić, zauzela je 9. mesto u jednokleku na 200 metara u C finalu u vremenu 53.603 sekunde.

Mlada srpska posada ženskog dvoseda na 500 metara, Marija Dostanić i Biljana Relić zauzela je 8. mesto u A finalu pošto su stazu izveslale za 1 minut i 45.419 sekundi.

Povezana vest:  VESLANJE, Danubius 1885 najuspešniji u Čurugu

Pobedile su Novozelanđanke Lisa Karington i Kejtlin Rajan (1:38.349), ispred Ruskinja Kire Stjepanove i Jelene Anjušine (1:40.880) i Slovenki Anje Osterman i Špele Ponomarenko-Janić (1:41.842).

Ženski četverac na 500 metara u sastavu Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan, deonicu je izvezao za 1 minut 33.808 sekundi, što je bilo dovoljno za 6. mesto u A finalu.

Pobedila je posada Novog Zelanda (1:30.754), ispred Mađarske (1:31.454) i Španije (1:31.808).