U prepodnevnom programu srpski predstavnici veslali su finala na 1000 metara.

Marko Tomićević zauzeo je 7. mesto u A finalu jednoseda na 1000 metara, pošto je trku izveslao u vremenu 3 minuta 29.540 sekundi.

Zlato je osvojio Aleh Jurenija iz Belorusije (3:24.772), srebro je pripalo Reneu Poulsenu iz Danske (3:26.328), a bronza Špancu Roiju Rodrigesu (3:26.852)

U muškom dvosedu na 1000 metara Srbija je imala dve posade u B finalu. Prvo mesto zauzeli su Dejan Pajić i Ervin Holpert (3:14.600), dok su Milenko Zorić i Simo Boltić kroz cilj prošli sa 1.640 sekundi zaostatka.

B finale određuje plasman od 10. do 18. mesta na Svetskom kupu.

Srpski tim će u finalu jednoseda na 200 metara u ženskoj konkurenciji imati dve predstavnice, pošto su mesto u trci za medalje izborile i Milica Starović i Nikolina Moldovan. Obe naše takmičarke nastupile su u istoj trci u kojoj je pobedila Milica (41.640), dok je Nikolina zauzela 3. mesto (42.168). Druga je kroz cilj prošla Britanka Džesika Voker (42.168). Finale ženskog K1-200 vesla se u nedelju od 11:03 časova.

Povezana vest:  Beograd domaćin Centralno evropskog prvenstva u plivanju za kadete

U muškoj konkurenciji u finalu popularne dvestotke Marko Dragosavljević plasirao se u finale iako je zauzeo 3. mesto, pošto je trku izvezao za 35.017 sekundi.

Naš mlađi senior, Bojan Milinković plasirao se u B finale, pošto je u svojoj polufinalnoj trci zauzeo 4. mesto u vremenu 36.037 sekundi. A finale u K1-200 vesla se u nedelju u 11:13 časova, dok je B finale zakazano za 09:51h.

Naš mladi i perspektivni kanuista, Marko Damnjanović, koji je debitovao na Svetskom kupu, iako je još uvek junior, takmičenje je završio u polufinalu u kojem je zauzeo 7. mesto, pošto je trku izvezao za 43.988 sekundi.

I Nikolina Milić takmičenje je završila u polufinalu C1-200, pošto je vremenom 57.015 sekundi zauzela 7. mesto.

Ženska posada četverca na 500 metara: Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč i Olivera Moldovan mesto u borbi za medalje obezbedila je direktno iz kvalifikacija, pošto je vremenom 1:37.808 zauzela 3. mesto u svojoj grupi. Finale ženskih četveraca na 500 metara vesla se u nedelju od 12:28h.

U muškoj konkurenciji iste discipline zbog većeg broja prijavljenih posada veslane su i kvalifikacije i polufinale. Srpski čamac Nebojša Grujić, Marko Novaković, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov mesto u A finalu izborio je osvajanjem prvog mesta u polufinalu u kojem su stazu izveslali za 1 minut i 25.332 sekunde. Finale u konkurenciji muških četveraca na 500 metara vesla se u nedelju od 12:22 časova.

U borbi za medalje poslednjeg dana takmičenja na stazi će se naći i Marija Dostanić i Biljana Relić u dvosedu na 500 metara. Naše mlađe seniorke u drugo uzastopno finale na Svetskom kupu plasirale su se zauzimanjem 2. mesta u polufinalu u vremenu 1 minut i 46.820 sekundi. Finale K2-500 vesla se u nedelju od 11:26 časova.

Dragan Hančovski plasirao se u C finale jednoseda na 500 metara. Hančovski je polufinalnu trku završio na 5. mestu pošto je deonicu izveslao za 1 minut i 45.800 sekundi.

Povezana vest:  VESLANJE, Internacionalna regata „Trofej Beograda” ovog vikenda na Adi Ciganliji

Naš drugi predstavnik u istoj disciplini, Marko Dragosavljević, takmičenje je završio u polufinalu, pošto je zauzeo 8. mesto (02:01.844) s obzirom da je trku na 500 metara veslao samo 30 minuta posle plasmana u finale na 200 metara. C finale u jednosedu na 500 metara vesla se u nedelju od 9 sati i 25 minuta.

11:26 K2-500 A finale Marija Dostanić, Biljana Relić
12:22 K4-500 A finale Nebojša Grujić, Marko Novaković, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov
12:28 K4-500 A finale Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč i Olivera Moldovan

14:30 K1-5000 A finale Kristina Bedeč
15:15 K1-5000 A finale Ervin Holpert