Prvog dana Evropskog prvenstva u Plovdivu veslane su kvalifikacije na 1000 i 500 metara. Srpski reprezentativci bili su veoma uspešni. Od sedam posada, čak šest ih je izborilo mesto u A finalu.

500m

Oba četverca na 500 metara plasirala su se u A finale.

Ženska posada četverca na 500 metara, Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan, obezbedila je direktan plasman u finale pošto je u kvalifikacijama zauzela 2. mesto. Finale ženskog četveroseda na 500 metara vesla se u subotu od 09:59 po srednjeevropskom vremenu.

Muška posada K4-500 mesto u A finalu izborila je posle dve trke, pošto su Nebojša Grujić, Marko Novaković, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov u polufinalu zauzeli 3. mesto. Finale muškog četveroseda na 500 metara vesla se u subotu od 10 sati i 12 minuta.

Povezana vest:  Odloženo EP u plivanju zbog korona virusa

Direktno u finale plasirala se i naša predstavnica u jednosedu na 500 metara. Milica Starović je mesto u A finalu izborila direktno iz kvalifikacija pošto je zauzela 3. mesto. Finale K1-500 u ženskoj konkurenciji vesla se u nedelju od 09:05 časova.

Nikolina i Olivera Moldovan bile su uspešne i u dvosedu na istoj deonici. Sestre Moldovan plasirale su se direktno u A finale, pošto su u kvalifikacionu trku završile na 2. mestu. Finale ženskog dvoseda na 500 metara vesla se u nedelju od 09:54h.

Srbija će u istoj disciplini (K2-500) u muškoj konkurenciji u finalu, takođe, imati predstavnike. Dejan Pajići Ervin Holpert mesto u borbi za medalje izborili su kroz polufinale u kojem su zauzeli 2. mesto. A finale muškog K2-500 vesla se u nedelju od 10 sati 23 minuta po srednjeevropskom vremenu.

Juniorske šampionke Evrope u kanuu jednokleku na 500 metara, Nikolina Mijušković i Nikolina Milićnisu uspele da se plasiraju u finale C2-500 na seniorskom šampionatu Evrope jer su u polufinalu zauzele 8. mesto. Samo prve tri posade iz polufinala prošle su u borbu za medalje. Mijuškovićevu na takmičenju u Plovdivu još očekuje i takmičenje u jednokleku na 200 metara. I u toj disciplini pre tri nedelje u Beogradu Mijuškovićeva je u juniorskoj konkurenciji osvojila zlato.

1000m

Marko Tomićević i Milenko Zorić plasirali se u A finale dvoseda na 1000 metara. Olimpijski vicešampioni, mesto u borbi za medalje izborili su direktno iz kvalifikacija u kojima su zauzeli 1. mesto. Finale K2-1000 vesla se u subotu od 10 sati i 41 minut.

Povezana vest:  SP BARSELONA 2013, PLIVANJE REZULTATI, Sun Jang i Kedecki superiorni na 400 metara

Raspored trka srpskih takmičara u subotu i nedelju:

Subota, 15.07.

09:59 A finale K4-500 Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan

10:12 A finale K4-500 Nebojša Grujić, Marko Novaković, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov

10:41 A finale K2-1000 Marko Tomićević, Milenko Zorić