kayak-34KAJAKN, K-1

SP ZA STUDENTE

Tomićević univerzitetski prvak sveta, Antoniji Nađ bronza

Reprezentativac Srbije u kajaku Marko Tomićević osvojio je danas zlatnu medalju na Svetskom univerzitetskom prvenstvu u poljskom Poznanju u disciplini k-1 na 1.000 metara. Tomić je do titule stigao rezultatom od tri minuta, 29 sekundi i 77 stotinki. Srebro je osvojio Slovak Petr Gele sa sekundom i 85 stotinki zaostatka, a bronzu Australijanac Mari Stjuart sa dve sekunze i 68 stotitinki sporijim vremenom od Tomićevića.

Povezana vest:  Lenđer: Čast i zadovoljstvo je plivati za Srbiju u Beogradu na svetskoj smotri

Antonija Nađ je na istom takmičenju osvojila bronzu u olimpijskoj disciplini k-1 na 500 metara, pošto je ostvarila vreme od minut, 54 sekunde i 36 stotinki. Prva je sa 67 stotinki boljim rezultatom bila Evelina Vojnarovska iz Poljske, a druga Beloruskinja Volga Hudženka, koja je bila 34 stotinki brže od srpske reprezentativke.

Tomićević će sutra, poslednje dana takmičenja, nastupiti i u finalu discipline k-1 na 500 metara. Sestre Olivera i Nikolina Moldovan takmičiće se u finalima trka dvojaca na 500 i 200 metara.

Povezana vest:  PLIVANJE, Miroslava Najdanovski na Igrama u Londonu