Tomiicevic Marko - uzdanica Srbije

KAJAK KANU, EP 2011 BEOGRAD

Marko Tomićević u finalu na Prvenstvu Evrope

Srpski kajakaš Marko Tomićević osvojio je prvo mesto u svojoj grupi sa vremenom 3:25,655 minuta u disciplini K – 1 na 1.000 metara na Šampionatu Evrope u Beogradu  i plasirao se u finale koje će se održati 18. juna.

U polufinalnoj trci u disciplini K – 2 na 1.000 metara Dejan Pajić i Duško Stanojević nisu uspeli da prođu u finale, pošto su osvojili četvrto mesto.

Povezana vest:  VESLANJE, Đerić i Vasić otputovali na SP u Austriju

Srpski četvorosed u disciplini K – 4 na 1.000 m Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić i Dejan Terzić osvojio je takođe četvrto mesto u polufinalnoj trci i nije prošao u finale.

Milena Trklja i Sandra Polovina u disciplini K – 2 na 1.000 metara bile su poslednje u kvalifikacionoj grupi i nisu prošle u finale.

U drugom delu popodnevnog programa 17. juna u kvalifikacionim trkama od srpskih reprezentativaca startovali su Dejan Ružići (C – 1, 500 m), Milenko Našigaćin (K – 1, 500 m)  Dejan Pajić i Duško Stanojević (K- 2, 500 m) i Antonija Nađ, Antonija Panda, Renata Major i Marta Tibor u disciplini K – 4  na 500 m.

Povezana vest:  PLIVANJE, EP MAĐARSKA, Bogdanovski 27. na 200 metara leđno

Prvog takmičarskog dana na Savskom jezeru na Adi Ciganliji održano je ukupno 16 polufinalnih trka. Ukupno će učestvovati 650 takmičara iz 38 zemalja.