DUSKO STANOJEVIC I DEJAN PAJIC2

KAJAK- KANU, EP 2011, BEOGRDA

Srbija danas bez medalje na Adi Ciganliji

Trećeg, završnog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu na Savskom jezeru na Adi Ciganliji, reprezentacija Srbije ostala je bez medalje.

Srbija je danas imala predstavnike u osam finala, ali njeni sportisti ni u jednoj trci nisu uspeli da budu među tri najbolja čamca. Najbliži medalji bio je K-2 na 5.000 metara, u sastavu Duško Stanojević i Dejan Pajić, koji je osvojio četvrto mesto. Ostali su manje ili više podbacili, ali su borbenošću svi ostavili dobar utisak.

Tako je Srbija na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, na kome je imala 25 predstavnika, osvojila samo jednu medalju. Antonija Nađ je juče u trci K-1 na 1.000 metara osvojila srebrnu medalju, jer je stigla druga iza sjajne mađarske takmičarke Kataline Kovač, kojoj je pripalo zlato.

Nakon trodnevnog takmičenja, koje je sjajno organizovao Kajakaški savez Srbije, zajedno sa Ministarstvom omladine i sporta i gradom Beogradom, najuspešnija nacija je Mađarska, koja je osvojila najviše zlatnih medalja- šest. Mađarski takmičari su ukupno osvojili 11 medalja (6-3-2). Belorusija ima ukupno 13 medalja, ali jedno zlato manje od Mađarske.

Povezana vest:  PLIVANJE, EP BUDIMPEŠTA, Zlatne medalje za štafete Britanije i Francuske

Srbija je sa jednim srebrom zauzela 15. mesto, među 18 nacija Evrope, koje su osvojile medalje. Na ovogodišnjem prvenstvu Evrope učestovalo je 38 država.

Narednu priliku za novo dokazivanje srpski kajakaši i kanuisti imaće od 18. do 21. avgusta kada će se u Segedinu održati svetsko prvenstvo. To takmičenje će istovremeno biti kvalifikaciono za učešće na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.