grcka_miting

PLIVANJE
Šorak osvojio bronzu na SK u Brelinu
Srpski plivač Stefan Šorak osvojio je još jednu medalju u seriji Svetskog kupa. Posle dva srebra u Stokholmu, zlata iz Moskve, ovoga puta u Berlinu osvaja bronzu na 400 slobodno u vremenu novog Državnog rekorda. Milorad Čavić i Velimir Stjepanović izborili finala.

Mladi srpski plivač, fenomenalni Stefan Šorak koji je prvo jutros u kvalifikacijama na 400 slobodno plivao odlično i kao četvrti ušao u finale u vremenu 3:47,14, uveče je u sjajnoj i neizvesnoj trci otplivao dve sekunde bolje i osvojio treće mesto u vremenu novog Džavnog rekorda 3:45,04, iza legendarnog nemačkog plivača Pola Bidermana i britanca Rosa Devenporta. Ovom bronzanom medaljom, četvrom u seriji ovogodišnjeg Svetskog kupa, Stefan je upotpunio kolekciju, posle dva srebra iz Stokholma i zlata iz Moskve. Stefana sutra očekuje nastup u njegovoj disciplini 1500, što posle trke na 400 slobodno, uliva veliko samopouzdanje za postizanje dobrog rezultata i u skoro četvoroduplo dužoj disciplini.

Prvi koji je od naših plivača startovao bio je najmlađi, Velimir Stjepanović i sjajnim plivanjem u kvalifikacijama u disciplini 200 delfin izborio učešće u finalu zauzevši osmo mesto u vremenu 1:56,80, a potom je u večernjem finalu otplivao bolje 1:56,11, što je opet bilo dovoljno za osmo mesto. Velimir je takođe još nastupio i u disciplinama 100 slobodno, gde je osvojio 30. mesto sa vremenom 50,22 , dok je na 400 slobodno bio 28. sa rezultatom 3:57,94.

Povezana vest:  Plivački savez Srbije misli na budućnost, krenuo Nacionalni razvojni program PSS

Milorad Čavić je posle jutrošnjih kvalifikacija na 50 delfin i otplivanih 23,61 stigao osmi u cilj, što mu je bilo dovoljno za ulazak u finale, dok je u popodnevnom finalu otplivao za gotovo trideset stotih brže 23,34 , što je u ovom trenutku bilo dovoljno za sedmo mesto.

Naša jedina dama, Miroslava Najdanovski u discipli 50 metara slobodno, morala je da se zadovolji 16. mestom i isplivanih 25,35.

Povezana vest:  Najdanovski bez polufinala na SP u Barseloni

Sutra naše plivače očekuje nastavak programa u Berlinu.  Stefan Šorak plivaće 50, 200, 1500 slobodno i 200 mešovito, Milorad Čavić 100 delfin, Miroslava Najdanovski 100 slobodno, dok Velimira Stjepanovića očekuju nastupi na 200, 1500 slobodno i 100 delfin.рски рекорд (незваничн- 2. место