DUSKO STANOJEVIC I DEJAN PAJIC2

KAJAK
Stanojević i Pajić četvrti na EP u Zagrebu

Kajakaši Srbije Duško Stanojević i Dejan Pajić osvojili su danas četvrto mesto u finalu trke dvoseda na 1000 metara na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.
Srpski dvosed izveslao je deonicu u vremenu od tri minuta, 16 sekundi i 971 stotinki, što je bilo tri sekunde sporije od pobednika, mađarske posade Kokeni – Dombi.
Drugo mesto osvojili su Nemci Holštaj i Ile, dok su do treće pozicije i bronzanog odličja došli Slovaci Vlček i Gele.
Stanojević i Pajić izgubili su bronzu u samoj završnici trke, pošto su zaostali 1,5 sekundi za Slovacima.
Srpski dvosed imaće sutra priliku za „popravni“, pošto će nastupiti i u finalu trke na 500 metara.
Ranije danas, srpska olimpijka Antonija Horvat Panda, u finalu discipline K-1 na 1000 metara zauzela je osmo mesto.