Marko_Dragosavljevic

KAJAK
Marko Dragosavljević vicešampion Evrope

Srpski kajakaš  Marko Dragosavljević osvojio je  srebrnu medalju  na prvenstvu Evrope za juniore u portuglaskom gradu Montemor o Veljo.
Do drugog mesta i titule juniorskog vicešampiona Evrope u disciplini K-1 200 m, Dragosavljević je doveslao u vremenu 37,282 sekuinde. Pobednik trke je Mađar Šandor Totka, dok je bronza pripala Dancu Lase Madsenu.
Aktuelni prvaci Evrope, Boltić i Dragosavljević  veslali su i u finalu discipline sprinta K-2 200 m i stigli su na cilj četvrti izgubivši bronzu u foto finišu za dve desetinke sekunde.
Srbija je  završila Prvenstvo Evrope u Portugaliji sa četiri medalje -zlatom i tri srebra.

Povezana vest:  VESLANJE, Reprezentacija Srbije se vratila sa crnogorskog primorja, Stojić i Beđik trenutno prednjače na vodi