cz nep komarena 27112014 016Maksvitis: Odlučila treća četvrtina

Trener košarkaša Neptunasa Kazis Maksvitis rekao je posle poraza od Crvene zvezde da je agresivna igra domaćina u trećoj četvrtina bila presudna za ishod utakmice.
-Imao sam priliku da vodim ekipe protiv juniorskih timova iz Srbije i znam koliko je teško igrati protiv njih. Ova utakmca je bila važna za oba tima zbog plasmana u Top 16, sada je Zvezda mnogo bliža tom cilju, nama su potrebne dve pobede da bi se plasirali dalje. Imali smo mnogo problema, posebno u drugom poluvremenu, sa agresivnom igrom Zvezde u odbrani. Treća četvrtina je odlučila pobednika-rekao je Maksvitis na konferenciji za medije.
Na pitanja novinara zašto njegov tim mnogo bolje igra u Litvaniji nego na gostovanjima, Maksvitis je rekao:
-Slični smo Crvenoj zvezdi. Imamo mlad tim, navijači nam na domaćem terenu daju mnogo eneregije i samopouzdanje, tako da nemamo toliko oscilacija u igri.
Crvena zvezda je večeras u Kombank areni pobedila Neptunas sa 79:62, u 7. kolu D grupe Evrolige.

Povezana vest:  EP ZA KADETKINJE, ITALIJA, Srbija - Poljska 62:66