a czv - ALBA007Košarkaši Crvene zvezde poraženi u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Berlinu od ekipe domaće Albe sa 73:68 (22:9, 17:13, 20:27, 14:19), u utakmici 12. kola Top 16 faze Evrolige.
Izabranici Dejana Radonjića pretrpeli su deveti poraz u E grupi, pa su ostali i bez teoretskih šansi za plasman u četvrtfinale, dok je Alba nakon šeste pobede i dalje „u igri“.
Posle očajnog prvog poluvremena činilo se da će crveno-beli pretrpeti debakl, jer su igrali veoma loše, sporo u odbrani i bez ikakve ideje u napadu.
Dodatni problem predstavljala je povreda plejmejkera Vilijamsa, koji je iskrenuo skočni zglob u prvoj četvrtini, međutim, srpski tim je u nastavku znatno popravio utisak i opasno zapretio ekipi Saše Obradovića.
Uz odličnog Marjanovića, razigrao se Dženkins, Crvena zvezda je u poslednjoj deonici napravila seriju 9-0 i smanjila prednost domaćina na samo poen razlike, a potom i izjednačila rezultat (61:61).
Na pomolu je bilo iznenađenje, ali se ekipa Albe pravovremeno trgla i serijom 6-0 ponovo stekla pristojnu razliku, koju je sačuvala do kraja susreta i revanširala se Zvezdi za poraz u Beogradu.
Nemačku ekipu predvodili su Banić sa 18, Renfro sa 13 i Radošević sa 10 poena, dok su kod kostiju daleko najbolji bili Marjanović sa 27 i Dženkins sa 19.
U narednoj utakmici Top 16 faze Crvena zvezda gostuje 3. aprila ekipi Žalgirisa, dok Alba dan ranije gostuje direktnom konkurentu Panatinaikosu.
Rezultati:
E grupa:
Alba – Crvena zvezda 73:68 (22:9, 17:13, 20:27, 14:19)
Sutra igraju Galasaraj – Panatinaikos i Real Madrid – Makabi.
Odigrano u sredu: Žalgiris – Barselona 72:83.
Tabela: Barselona 9-3, Real Madrid 9-2, Makabi 7-4, Alba 6-6, Panatinaikos 6-5, Žalgiris 4-8, Crvena zvezda 3-9, Galatasaraj 2-9.
F grupa:
Fenerbahče – Unikaha 78:63 (19:21, 20:12, 24:12, 15:18)
Olimpijakos – Efes 86:75 (17:16, 18:19, 18:22, 33:18)
Armani Milano – Laboral Kuća 99:85 (20:25, 19:18, 35:17, 25:25)
Sutra igraju Nižnji Novgorod – CSKA Moskva.
Tabela: Fenerbahče 10-2, Olimpijakos 9-3, CSKA 9-2, Laboral i Efes 5-7, Armani 4-8, Nižnji Novgorod 3-8, Unikaha 2-10.