Ceska Roman Cervenka

HOKEJ NA LEDU

Češka u polufinalu posle pobede nad SAD

Hokejaši Češke plasirali su se danas u polufinale Svetskog prvenstva u Belorusiji, pošto su pobedili SAD sa 4:3. Protivnik Češke u polufinalu biće pobednik duela Kanada-Finska. Česi su postigli tri gola sa igračem više u drugoj trećini i tako praktično prelomili meč.
SAD su povele golom Broka Nelsona u prvoj trećini, a izjednačio je Tomaš Rolinek. Potom su Tomaš Hertl, Roman Červenka i Ondrej Njemec postigli po gol za manje od 10 minuta u drugom periodu.
Kapiten SAD Džastin Abdelkader dobio je isključenje od pet minuta, a onda i isključenje zbog udaranja Vladimira Sobotke.
U trećoj trećini Tajler Džonson postigao je dva gola da smanji prednost, ali to je bilo sve što su SAD uspele da urade.