Handball_the_ballEP KADETA

Orlići bolji i od Slovaka, Izborili plasman u TOP 8!

Kadetska reprezentacija Srbije, zabeležila je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Crnoj Gori. Izabranici trenera Slobodana Jokanovića, posle Rusije, savladali su i Slovačku 29:26, izborivši tako plasman u drugu fazu takmičenja (TOP 8). Da li će u borbu za polufinale ući sa bodovima, odlučiće meč trećeg kola u nedelju, u kome se „Orlići“ sastaju sa Danskom, koja je danas bila bolja od Rusije 33:27.

SRBIJA – SLOVAČKA 29-26 (13-15)

Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 200

Sudije Ražnatović, Pavićević (Crna Gora)

Isključenja: Srbija 10 minuta, Slovačka 4 minuta

Sedmerci; Srbija 1-1, Slovačka 1-0

SRBIJA: Radovanović 15 odbrana, Tomić, Iilć Vanja 3(1), Stanojčić 1, Pavić 5, MInić, Vučičević 6, Andrejević, Radenković, Ilić Stefan 3, Golubović 6, Crnoglavac, Krsmančić 5, Perović

Povezana vest:  Đurković: Raskid sa Vukovićem i formalno sledeće nedelje

SLOVAČKA: Košak, Tot, Maguška, Mikita 3, Jopek 7, Pristas, Kardoš P, Pavlišin 1, Drobnak 5, Takač 3, Krok 5, Gedeon, Janiček, Kardoš M 2

Igrač utamkice: Krsmančić Mladen

U izuzetno teškoj i neizvesnoj utakmici do samog kraja, kadeti Srbije su zabeležili pobedu protiv Slovačke, koja im pored plasmana u drugi krug takmičenja obezbeđuje i plasman na Svetsko prvestvo u Argentini sledeće godine. Izuzetno neugodna i kvalitetna reprezentacija Slovačke motivisano je ušla u meč i od starta utakmice je nametnula svoj ritam. Sa bekovskih pozicija ,gotovo da nisu imali ni jedan promašaj što se odrazilo na nervoznu igru u napadu naših momaka. Granitna odbrana 6-0  Slovaka sa četiri dvometraša bila je neprobojan za naše momke. U 21. minutu, Slovaci su imali najveću prednost 10-5. Posle tajm auta trenera Jokanovića, „Orlići“ su poboljšali odbranu i polako stizali rezultat. Do odmora smo smanjili na 15-13 što je ulilo dodatno samopouzdanje kod naših rukometaša. Svesni da ih do ostvarenja sna o plasmanu na Svetsko prvenstvo u Argentini deli samo još 30 minuta kvalitetnije igre orlovi su zaigrali mnogo kvalitetnije u odbrani, a svesrdno u tome im je pomagao i sjajni golnam Radovanović sa brilijantnim odbranama. Napadom je u tim momentima fantastično dirigovao Krsmančić Mladen koji je pored nekoliko golova imao i mnošto lucidnih asistencaja prema pivotmenu Vučićeviću koji e postigao nekolko vezanih golova. Već u 45. minutu rezultat je bio 22-19 za Srbiju. Do kraja utakimce uporni Slovaci se nisu predavali i praktično da samog završetka utakmice su nam pretili. Konačnih 29-26 za naše momke dokazuje da ova generacija srpskih kadeta ima izuzetan karakter i osvojila je bodove i kada nisu odigrali kvaliteno kao protiv Rusije. Sutra je na šampionatu dan pauze a u nedelju u direktnom meču sa Danskom odlučuju ko će u drugu fazu preneti bodove i samim tim biti na korak od medalje…

Povezana vest:  Rukometašice Zaječara uverene u plasman u Ligu šampiona