luis_hamilton_malesijaVN Malezije

Hamiltonu i drugi trening

Britanski vozač McLaren-Mercedesa i svetski prvak iz 2008. godine, Luis Hamilton bio je najbrži i na drugom slobodnom treningu pred treću ovosezonsku trku Formule 1, nedeljnu Veliku nagradu Malezije.

Stazu Sepang Hamilton je odvozao još bolje nego na testiranju ranije, pa je tako uz vreme kruga 1:34.175 ostvario još veću razliku u odnosu na konkurenciju. Nakon što je prvo testiranje završio na devetom mestu Red Bulov vozač Sebastian Vetel u nastavku vožnje bio je mnogo uspešniji, pa je uz zaostatak od 0.266 sekundi zauzeo drugo mesto.

Povezana vest:  Nakon Fordove tužbe Ferari promenio ime bolida

Tek 0.002 sporiji od Vetela bio je Niko Rosberg na trećemu mestu. Bolji rezultat na stazi, za jednu poziciju unazad u odnosu na prvi trening za vozača Mercedes GP-a. Dženson Baton (McLaren-Mercedes) i Mihael Šhumaher (Mercedes GP) zauzeli su četvrto, odnosno peto mesto. Obojica su u odnosu na Hamiltona zaostali manje od pola sekunde.

Povezana vest:  Botas potpisao za Mercedes, Masa se vraća u Formulu 1