stiven_zerard_eng_repSP JUŽNA AFRIKA

Kapelo: Sve je dobro, osim rezultata

Remijem – 1:1 u utakmici između Engleske i Sjedinjenih Američkih Država otvorena je borba u Grupi C Svetskog prvenstva u Južnoj Africi.

Sjajne obrane Tima Houarda čuvale su mrežu Amerikanaca koju je tek jedanput, u četvrtoj minuti, uspeo pogoditi kapiten ekipe Stiven Džerard. Ipak, sve je za Engleze “palo u vodu” u 40. minuti nakon gafa golmana Roberta Grina. Vest Hemov golman imao je loptu, koju je uputio Klint Dempsi, već na ruci nakon čega se ona otkotrljala iza njega za konačnih 1:1.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EP 2016, Češka pobedila Holandiju 2:1

-Na žalost, primili smo nesretan gol, što nas je malo šokiralo. Naravno da smo kod 1:0 očekivali pobedu. Moramo svi sada stati iza Grina – nudio je pomirujući ton kapiten „tri lava“ Džerard.

Selektor Fabio Kapelo nije se u prvom osvrtu na utakmicu dotaknuo svog izbora golmana. Tek je rekao:

-Sve je bilo dobro, osim rezultata. Imali smo svoje šanse, nadamo se da će sledećeg puta ti udarci ulaziti. Biće bolje već u narednoj utakmici.

Povezana vest:  INCIDENT PARTIZAN - SLOBODA, Navijači Partizana osuđeni na zatvorske i novčane kazne

Sa druge strane, šef struke reprezentacije SAD Bob Bredi je kazao:

-Važno je bilo uzeti nešto iz prve utakmice i u tome smo uspeli. Mada, imali smo šansu i za pobedu. Svejedno, zadovoljan sam time što smo se vratili iz rezultatskog minusa.