Fudbalska reprezentacija Jermenije pobedila je večeras u Jerevanu posle preokreta Crnu Goru sa 3:2, u četvrtom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Crna Gora je povela golom Damira Kojaševića u 36. minutu a vodjstvo je dva minuta kasnije lobom duplirao Stevan Jovetić. To je bio njegov šesti gol u poslednjih osam utakmica za reprezentaciju.

Jermenija je smanjila golom Artaka Grigorijana u 50. minutu, a izjednačio je Varazdat Harojan u 74. minutu. Prvu pobedu domaćima u kvalifikacijama doneo je Gevog Gazarjan u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

To je prva pobeda Jermenije u nekom takmičarskom meču još od oktobra 2013. godine.

Ekipa Ljubiše Tumbakovića je pretrpela prvi poraz u kvalifikacijama i zauzima prvo mesto na tabeli Grupe E sa sedam bodova, koliko ima i Poljska, ali uz utakmicu manje. Jermenija je pretposlednja sa tri boda.