UEFA-Liga-EvropeLIGA EVROPE

Remi Spartaka u Luksemburgu

Fudbaleri subotičkog Spartaka uspeli su večeras u Luksemburgu da nadoknade dva gola zaostatka i meč sa Diferanžom u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa završe rezultatom 3:3. Povoljan ishod pred revanš za sedam dana u Novom Sadu Spartaku je doneo autogol Toma Zibenalera u 89. minutu utakmice.

Povezana vest:  Kup Koraća pomerio meč Radničkog i Zvezde

Diferanž ne može mnogo da žali zbog toga, pošto je i sam prvi pogodak postigao zahvaljujući protivničkom igraču – Vladimir Veselinov je u 11. minutu autgolom domaćinima poklonio vođstvo od

1:0.

Žil Betmer je u 11. minutu duplirao vođstvo Diferandža, ali je Spartak potom uspeo da se brzo vrati u meč, najviše zaslugom Voja Ubiparipa, koji je u 14. minutu postigao prvi gol za srpskog predstavnika.