Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na gostujućem terenu Lester sa 2:1, u utakmici četvrtog kola Premijer lige i ostvarili treću pobedu.

Aktuelni šampion poveo je u 41. minutu golom Alvara Morate, što je bio njegov treći gol u prvenstvu. Vođstvo je udvostručio Ngolo Kante u 50. minutu, a jedini gol za domaće postigao je Džejmi Vardi u 61. minutu iz penala.

Povezana vest:  Vermezović: Vraćamo se u svoju stvarnost

Čelsi ima devet bodova na trećem mestu, a Lester je pretrpeo treći poraz i 16. je na tabeli sa tri boda.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Bornmut sa 3:0 i prekinuli niz od dva poraza.

Dvostruki strelac bio je Deni Velbek, u šestom i 50. minutu, a gol je postigao i Aleksandar Lakazet u 27.

Arsenal je deveti na tabeli sa šest bodova a Bornmut je na pretposlednjem mestu sa svih šest poraza.

Totenhem je na gostujućem terenu pobedio Everton sa 3:0. Dvostruki strelac bio je Hari Kejn, koji je postigao golove u 28. i 46. minutu. On je u 169 utakmica za Totenhem postigao 101 gol.

Strelac je bio i Kristijan Eriksen u 42. minutu. On je sa 32 gola najbolji strelac Premijer lige iz Danske, zajedno sa Niklasom Bendtnerom.