logo_fudbal_EP_poljska_i_ukrajina_2012KVALIFIKACIJE ZA EP 2012

Grupa E: Finska ubedljiva protiv San Marina

Fudbalska reprezentacija Finske ostvarila je danas prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine, pošto je u Helsinkiju pobedila San Marino sa 8:0.

Najzaslužniji za ubedljivu pobedu Finske bio je Mikael Forsel sa tri gola, u 51, 59 i 78. minutu, a dva pogotka postigao je Kaspar Hamalainen, koji je mrežu pogađao u 49. i 67. minutu.

Povezana vest:  Bogićević: Poraz od Partizana vodi nas u baraž

U strelce su se upisali i Mika Vajrinen u 39, Jari Litmanen iz jedanaesterca u 71 i Roni Porokara u 73. minutu.

Finska posle četiri utakmice u Grupi E ima tri boda i nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli, dok je San Marino odigrao pet mečeva, nije osvojio nijedan bod, uz gol razliku 0:29.

Grupa E:

Povezana vest:  Ženska A reprezentacija igra sutra prijateljsku revanš utakmicu u Temišvaru

1. Holandija 4 4 0 0 12:2 12

2. Mađarska 4 3 0 1 12:4 9

3. Švedska 3 2 0 1 9:4 6

4. Moldavija 4 2 0 2 5:3 6

5. Finska 4 1 0 3 10:6 3

6. San Marino 5 0 0 5 0:29 0