Fudbaleri Injije pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Novog Pazara sa 1:0, u utakmici 27. kola Super lige Srbije.

Gol za Inđiju postigao je Nebojša Bastajić u 88. minutu iz jedanaesterca, koji je dosuđen posle duela strelca jedinog pogotka i kapitena Novog Pazara Jasmina Trtovca u kaznenom prostoru gostujućeg tima.

Novopazarci su od 44. minuta imali igrača manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Abdulaj Sise.

Sporna situacija viđena je u 65. minutu, kada je sudija Aleksandar Živković zbog ofsajda poništio gol koji je posle centaršuta Branislava Tomića glavom postigao rezervista Pazara Dušan Stojiljković.

Povezana vest:  Meksiko osvojio rekordnu sedmu titulu

Pazar je ostao na 30 bodova i trenutno je 14. na tabeli, dok je Inđija sa 26 bodova i dalje na 17. mestu.

Novi Pazar će u narednom kolu dočekati ekipu Proletera, a Inđija će gostovati Vojvodini.

Fudbaleri Napretka pobedili su na svom terenu Bačku sa 2:1.

Napredak je poveo u drugom minutu golom Saše Marjanovića, a prednost je udvostručio Alen Melunović u 62. minutu. Konačan rezultat postavio je Nikola Ašćerić u 74. minutu iz jedanaesterca.

Povezana vest:  Skolari: Znamo da se neće svi složiti, ali to je normalno

Napredak je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno sedmu u ligi i 15. je na tabeli sa 28 bodova. Bačka je pretrpela 18. poraz i poslednja je sa 15 bodova.

Fudbaleri Javora i Rada odigrali su u Ivanjici nerešeno 1:1.

Beogradska ekipa povela je u 33. minutu golom Andrije Kaluđerovića, a bod domaćima doneo je Andrej Ilić u 71. minutu.

Javor je u poslednje četiri utakmice bez pobede i zauzima 13. mesto na tabeli sa 30 bodova. Rad nema pobedu u poslednja dva meča i 16. je sa 27 bodova.

Povezana vest:  Modrić: Najvažnije je nikada se ne predati i ne odustati

Fudbaleri Mladosti i Metalca odigrali su u Lučanima nerešeno 1:1.

Metalac je poveo golom Prestiža Mbongoua u 28. minutu, a izjednačio je Milan Bojović u 38. minutu.

Metalac je 10. put odigrao nerešeno u prvenstvu i 10. je na tabeli sa 37 bodova, dok je Mladost deveti meč u ligi završila remijem i sa 33 boda zauzima 12. mesto.