Argentina_logo_liga

ARGENTINSKA LIGA

Rasing Klub lider Klausure

Ubedljivom pobedom protiv Kolona (4:0) Rasing Klub je preuzeo vođstvo na tabeli argentinskog fudbalskog prvenstva Klausure sa 12 bodova iz pet utakmica.

Dvostruki strelac, u 42. i 72. minutu, bio je Teofilo Gutijeres a preostala dva pogotka postigli su Pablo Lugersio u 16. i Gabrijer Hauš, pet minuta pre kraja susreta.

San Lorenco, Olimpo i Banfild zaostaju za liderom dva boda, a petoplasirani Estudijantes tri.

Povezana vest:  Junajted siguran, Aston Vila šokirala Liverpul

Estudijantes je neočekivano poražen od Godoj Kruza na svom terenu minimalnim rezultatom što je i uslovilo pad sa 1. na 5. poziciju.

Najpopularniji argentinski klub Boka Juniors i dalje tone, a poslednji neuspeh doživela je u duelu sa San Lorencom (0:1).

Ništa bolje nije prošla ni River Plata koja je na svom terenu poražena do Veleza sa 2:1.

3. Olimpo 5 3 1 1 12: 9 10

Povezana vest:  Britanski sudija tražio da ne sudi za vikend posle pretnji smrću zbog crvenih kartona

4. Banfild 5 3 1 1 7: 5 10

5. Estudijantes 5 3 0 2 5: 3 9

6. River Plata 5 2 2 1 4: 2 8

7. Velez Sarsfild 5 2 2 1 7: 6 8

8. Arsenal 5 2 1 2 7: 5 7

9. Godoj Kruz 5 2 1 2 10: 9 7

10. Lanus 5 2 1 2 7: 6 7

11. Argentinos Juniors 5 1 4 0 3: 2 7