sudije_nemacka_prekid

Prekinut meč St. Paulija i Šalkea

Prvi susret 28. kola nemačkog fudbalskog prvenstva između Sankt Paulija i Šalkea 04 prekinut je u 88. minuti pri rezultatu 0:2 za goste nakon što je linijski sudija pogođen u glavu plastičnom čašom punom piva bačenom s tribina.

Šalke je u prvom poluvremenu poveo golom Raula u 26. minuti, da bi se sredinom drugoga poluvremena dogodile kontroverzne situacije koje su isprovocirale domaće navijače i igrače.

U 65. minuti domaći su postigli pogodak koji je poništen nakon što je linijski sudija označio sumnjiv ofsajd, a samo minutu potom Draksler je iz kontranapada postigao gol za 0:2. Potom je u 68. minuti Sankt Pauli ostao s igračem manje zbog isključenja Kale, da bi u 78. minuti domaćin ostao sa samo devet igrača na terenu jer je crveni karton dobio i Bartels.

Nezadovoljstvo domaćih navijača bilo je sve veće, a ceh je platio linijski sudija zbog kojeg je poništen pogodak za 1:1, nakon čega je glavni sudija odlučio da prekine utakmicu.