Moussa_Sow

Lil povećao prednost na vrhu

Fudbaleri Lila savladali su u 29. kolu francuskog Le Championnata Kaen s 3-1 i tako barem privremeno na vrhu tabele prvim pratiocima Marseju i Renu pobegli na sedam bodova prednosti.

Aurelien Chedjou, Eden Hazard i Moussa Sow zabili su za 16. ovosezonsku pobedu Lila, dok je utešni gol za goste iz Kaena pet minuta pre kraja postigao Youssef El Arabi. Senegalskom napadaču Sowu bio je to 20. ovosezonski gol za Lile i njime je dodatno učvrstio svoje vođstvo na listi najboljih strelaca. Drugoplasirani Kevin Gameiro (Lorijen) postigao je četiri gola manje.

Povezana vest:  Togu ukinuta zabrana učešća na Kupu Afričkih nacija

Čak tri utakmice 29. kola završile su bez golova, pa su tako bodove podelili Nansi i Bordo, PSŽ i Lorijen, te Ren i Okser. Jedinu gostujuću pobedu kola, svoju šestu ukupno ovosezonsku, ostvario je Monako kod Arla s 2-0, dok je Sošo s 2-1 kod kuće bio bolji od Bresta golom Browna Ideyea u prvom minutu sudijske nadoknade.

Povezana vest:  Borusija iz Menhengladbaha ubedljiva protiv Kelna