Danijel_Ljuboja_2011

LIGA EVROPE

Ljuboja i Radović za pobedu Ligije

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su večeras francuski Pari Sen Žermen sa 2:0 (2:0) u preostalim mečevim drugog kola Lige Evrope, a uspešni su bili i premijerligaši Totenhem i Stouk.

Španski tim je izbio na čelo F grupe pošto je nova tri boda osvojio golovima Gabilonda u 20. i Susaeta u 45. minutu. U timu PSŽ nije bilo našeg reprezentativca Milana Biševca.

Totenhem je kod kuće savladao Šamrok sa 3:1 (0:0), a tim koji je izbacio Partizan u kvalifikacijama za Ligu Evrope poveo je u 50. minutu golom Rajsa. Pavljučenko je izjednačio deset minuta kasnije, a zatim je ekipa iz Londona za nepuna šest minuta stigla do preokreta i to golvoima Defoa i Dos Santosa.

Povezana vest:  Sportski direktor FS Srbije Goran Bunjevčević hitno operisan u Kliničkom centru Srbije

Srpski internacionalci Danijel Ljuboja i Miroslav Radović imali su zapažen učinak u pobedi Legije protiv Hapoela iz Tel Aviva 3:2 (0:1).

Gosti su vodili na poluvremenu, ali je Ljuboja u 67. minutu izjednačio, a isti igrač je u poslednjim trenucima meča asistirao bivšem igraču Partizana kod pobedonosnog gola.

Rezultati i strelci drugog kola Lige Evrope:

A Grupa

Povezana vest:  Tventeu preti kazna zbog transparenta Kosovo je Srbija

Totenhem – Šamrok 3:1 (Pavljučenko 60, Defo 62, Dos Santos 66 – Rajs 50)

B Grupa

Vorskla – Hanover 1:2 (Kurilov 50 – Abdeluji 32, Pander 44

Standard – Kopenhagen 3:0 (Sijas 57, Felipe 72, Kanu79)

C Grupa

Legija – Hapoel Tel Aviv 3:2 (Ljuboja 67, Komorovski 72, Radović 90 – Tamuz 34, Lala 78)

Rapid Bukurešt – PSV 1:3 (Aleks 28 – Bouma 43, Tiovonen 89, Matavaž 90)