hamit_a;tintop_turska

KVALIFIKACIJE ZA EP 2012

Turci u baražu za EP

Fudbaleri Turske plasirali su se u baraž za Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini pošto su večeras u Grupi A pobedili Azerbejdžan sa 1:0, a Nemačka je savladala Belgiju. Belgija je imala šansu da se pobedom protiv Nemačke kvalifikuje u baraž, ali su Nemci bili bolji i kod kuće slavili sa 3:1.

Povezana vest:  Lionel Mesi: Jednog dana ću osvojiti Svetsko prvenstvo s Argentinom

Nemačka se ranije direktno kvalifikovala za EP. Nemci su poveli golom Mesuta Ezila u 30. minutu, a na 2:0 je povećao Andre Šurle tri minuta kasnije. Rezultat je na 3:0 povećao Mario Gomez, a jedini gol za Belgiju postigao je Marun Felaini u 86. minutu.

Turci su na svom terenu pobedili Azerbejdžan golom Buraka Jilmaza u 60. minutu. U trećem meču Grupe A Kazahstan i Austrija odigrali su bez golova.

Povezana vest:  Modrić: Najvažnije je nikada se ne predati i ne odustati